Stacja Kontroli Pojazdów daje możliwość sprawdzenia stanu technicznego auta i wykonania niezbędnych badań. Właściciele samochodów mogą się zgłosić do Stacji Kontroli Pojazdów w celu wykonania badania diagnostycznego oraz napraw bieżących. Jakie usługi oferuje Stacja Kontroli Pojazdów? Jakie czynności są wykonywane podczas przeprowadzania badań diagnostycznych pojazdu? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Co można wykonać w Stacji Kontroli Pojazdów?

Stacja Kontroli Pojazdów to placówka, która zajmuje się wykonywaniem testów diagnostycznych, które są obowiązkowe przed rejestracją samochodu. Stacja Kontroli Pojazdu oferuje także możliwość wykonania okresowych i zerowych przeglądów pojazdów, niezbędnych napraw i serwisu klimatyzacji. Co więcej, można tam też skorzystać z usługi diagnostyki komputerowej, która pozwala wykryć nawet najdrobniejszą usterkę pojazdu bez konieczności demontażu jego elementów. Stacja Kontroli Pojazdów daje też możliwość skorzystania z usługi sprawdzenia pojazdu przed kupnem. Dzięki temu można wykryć ewentualne wady auta i zamaskowane awarie.

Na czym polega badanie techniczne pojazdu wykonywane na SKP?

Stacja Kontroli Pojazdów oferuje badanie techniczne samochodu, które powinno się wykonywać minimum raz w roku. Na samym początku specjaliści sprawdzają numer VIN i jego zgodność z dowodem rejestracyjnym. Następnie sprawdzają wszystkie układy pojazdu, takie jak układ hamulcowy, kierowniczy i wydechowy. Kolejnym etapem badania technicznego jest kontrola elementów zwieszenia, oświetlenia i nadwozia. Ważne jest też sprawdzenie stanu technicznego silnika i jego podzespołów. Ostatnim etapem jest wydanie oświadczenia o wykonaniu badania technicznego.