GODZINY OTWARCIA:

  • PON - PT: 7:00 - 18:00

Okres zimowy z wielu powodów potrafi dać się we znaki posiadaczom aut. Gorsza widoczność czy też śliskie drogi utrudniają jazdę kierowcom, zaś niskie temperatury, trudne do dostrzeżenia dziury w nawierzchni oraz wszechobecny lód są problemem dla samego pojazdu. Zmrożony i twardy śnieg, na kontakt z którym narażony jest samochód, potrafi spowodować poważniejsze uszkodzenia zawieszenia, takie jak luzy w tulejach metalowo-gumowych oraz usterki sprężyn lub amortyzatorów. Przez trudniejsze warunki pojazdom grozi także m.in. zużycie sworzni wahaczy. Sprawdzenie stanu zawieszenia na wiosnę jest więc niezbędne.

Specjalna oferta geometrii zawieszenia

Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów na drodze mamy dla nich specjalną ofertę. Wszystkim tym, którzy zdecydują się sprawdzić zawieszenie w naszej firmie, będzie przysługiwać dodatkowe 10% zniżki na przeprowadzenie geometrii zawieszenia. Wykonamy więc wszelkie konieczne badania oraz ewentualną korektę, mającą na celu regulację zbieżności ustawienia kół pojazdu. Właściwa geometria wpłynie pozytywnie na kontrolę nad autem i zwiększy jego stabilność.

Mini Cooper

Do wszystkich badań technicznych pojazdów przeprowadzonych w naszej Stacji Kontroli oferujemy sprawdzenie oświetlenia i regulację ustawień pojazdów gratis. Opady deszczu i śniegu w okresie jesienno-zimowym znacząco obniżają widoczność w trakcie jazdy po zmroku, więc warto zadbać o to, aby światła w Państwa samochodzie „celowały” na drogę, poprawiając tym samym bezpieczeństwo

Partner

Do wszystkich badań technicznych oferujemy darmowe sprawdzenie płynów eksploatacyjnych. Przed okresem zimowym warto zadbać o to, aby w silniku znajdowała się wystarczająca ilość oleju, płynu hamulcowego i płynu do wspomagania kierownicy. Niezwykle istotny jest też płyn chłodniczy – jego temperatura zamarzania musi być jak najniższa, aby nie doszło do sytuacji, w której silnik nie będzie chłodzony ponieważ w układzie znajdzie się lód. W okresie zimowym bardzo łatwo przeoczyć fakt zamarznięcia cieczy chłodzącej, a długotrwała jazda ze zbyt wysoką temperaturą silnika może się zakończyć poważnymi usterkami.

Partner

W przypadku przygotowań przed zimą, nie sposób nie wspomnieć o instalacji elektrycznej, która  musi nienagannie funkcjonować przy temperaturze poniżej zera. Aby być pewnym, że samochód „zakręci” podczas siarczystych mrozów, sprawdzimy stopień zużycia akumulatora w Państwa samochodzie oraz efektywność jego ładowania przez alternator. Pamiętajmy, że sprawność baterii spada proporcjonalnie do obniżających się temperatur. Zapraszamy do Stacji Kontroli Pojazdów KROS, gdzie przeprowadzimy niezbędną diagnostykę!